Производитель электрооборудования и электротехники Phantom Energy Solutions

Lifecell+38 (063) 852-88-55
Киевстар+38 (096) 361-04-90
Lifecell+38 (063) 855-54-92
Vodafone+38 (066) 353-57-77
Дзвонити з 9:00 до 20:00

Дотримання фазування при підключенні стабілізаторів (нормалізаторів) напруги та ДБЖ

Нижчевикладений матеріал добре відомий кваліфікованим електрикам, фахівцям в області монтажу електропроводки і систем автоматики. Проте багато користувачів, що не мають достатньої кваліфікації, беруться за установку стабілізатора,  нормалізатора або джерела безперебійного живлення (далі – приладу), без залучення фахівців. Ця стаття покликана попередити їх про можливі помилки при підключенні, а так само про їх наслідки.У будь-якому випадку, щоб уникнути ураження електричним струмом і псування устаткування, рекомендується довіряти монтаж і підключення кваліфікованим фахівцям!

 

У цій статті розглядається саме фазування, тобто збіг фазних контактів (у однофазному варіанті) міської мережі з вхідними фазними контактами приладу, а нульових (нейтраль) міській мережі - з нульовими (нейтраль) контактами приладу, а також збіг фазних і нульових контактів приладу з відповідними контактами споживачів.

 

Якщо прилад забезпечує гальванічну розв'язку вхідних клем з вихідними, то установникові такого устаткування немає про що турбуватися. Дотримання фазування не критичне. Але не все так просто.

 

Стабілізатори, нормалізатори і ДБЖ торгових марок Phantom Power Equipment® і Phantom Energy Solutions® забезпечують «наскрізний нуль». Це означає, що вхідна нульова клема приладу безпосередньо пов'язана з вихідною нульовою клемою. Навіщо це зроблено? Річ у тому, що велика кількість об'єктів, на яких встановлюються подібні прилади, опалюються газовим устаткуванням з електронним управлінням. А велика частина такого устаткування дуже критично ставиться до наявності «жорсткого» з'єднання з нейтраллю. Інакше, схема підпалення котлів не спрацьовує.

 

Отже, призначення «наскрізного нуля» зрозуміле. Тепер розглянемо можливі варіанти підключення приладів, у тому числі і помилкові. В якості прикладів будуть наведені спрощені схеми підключення нормалізаторів VN-600F (чи VN-720) які ідентичні схемам підключення  ДБЖ UPS-0512, UPS-1224 і UPS-2024. Символи «Ф» і «Н» на схемах означають Фазу і Нейтраль на вилці і розетці приладу.

  

На рис.1показаний варіант підключення з одним споживачем, пов'язаним з міською мережею ТІЛЬКИ через нормалізатор. Тобто нормалізатор включений в розетку міської мережі, а в його розетку включений споживач, наприклад, холодильник. Холодильник НЕ МАЄ іншого зв'язку з міською мережею. Фазування у такому разі не має значення.Виключення - газовий котел з електронним управлінням в ролі споживача!

Один потребитель

Рисунок1 Схема установки з одним споживачем

            

Не рідкісні випадки, коли власник хоче використати прилад для живлення лише частини раніше встановлених споживачів на об'єкті. Як приклад – стабілізація напруги лінії освітлення квартири. Найчастіше, для вирішення такоїзадачі, не вдається організувати варіант підключення, зображений нарис.1.Головна причина в тому, що нейтральний дріт усіх споживачів потрібної групи (світильників, люстр) жорстко пов'язаний із загальною нейтраллю квартири. Причому, не завжди в щиті, де можна було б усе перекомутувати, а наприклад, в розподільних коробках (дозах). У такому варіанті неминуче підключення до існуючої внутрішньоквартирної мережі в щиті. Вважаємо, що фазний дріт потрібної нам групи освітлення – в нашому розпорядженні, наприклад, заходить на авт.вимикач «Освітлення» в щиті. Схема правильного підключеннятакої установки показана нарис.2. 

 

Связь с остальной сетью

 Рисунок2 Схема підключення до частини споживачів, пов'язаних нульовим дротом з іншою мережею

Розглянемо помилковий варіант підключення. В даному випадку (рис.3), вхід приладу правильно підключений до мережі. Проте, кабельна лінія, підготовлена для підключення потрібної групи споживачів,неправильно включена в прилад. В результаті – коротке замикання на виході приладу таймовірна його поломка! Червоним кольором позначена ділянка ланцюга, на якій виникне коротке замикання.

КЗ по вызоду

Рисунок3 Помилкова схема підключення. КЗ по виходу приладу 

Вищерозглянутий помилковий варіант підключення не єдино можливий. Розглянемо ще одну схему (рис.4) В даному випадку,прилад неправильно включений в мережуі кабельна лінія, підготовлена для підключення потрібної групи споживачів,неправильно включена в прилад.Як наслідок –коротке замикання між входом приладу і його виходом і поломка! Червоним кольором позначена ділянка ланцюга, на якій виникне коротке замикання.

Неправильное включение

Рисунок4 Помилкова схема підключення. КЗ між входом і виходом приладу

Вищеперераховані помилки при підключенні можуть привести до поломок стабілізаторів, нормалізаторів і ДБЖ. Такі несправності не підпадають під умови Гарантійного обслуговування й усуваються за рахунок власника! Крім того, виникнення короткого замикання може привести до ураження електричним струмом і пожежі!

Адміністрація сайту Phantom-energy.com.ua наполегливо  рекомендує довіряти усі роботи по підключенню стабілізаторів, нормалізаторів і джерел безперебійного живлення кваліфікованим фахівцям!