Производитель электрооборудования и электротехники Phantom Energy Solutions

Lifecell+38 (063) 852-88-55
Киевстар+38 (096) 361-04-90
Lifecell+38 (063) 855-54-92
Vodafone+38 (066) 353-57-77
Дзвонити з 9:00 до 20:00

Чому синусоїда?

На сьогодні, ринок джерел безперебійного живлення (ДБЖ) активно розвивається і пропонує потенційному покупцеві безліч варіантів. Сотні моделей і модифікацій представлені десятками виробників. ДБЖрозрізняються не лише часом роботи без підзарядкита номінальною потужністю, але і додатковими функціями. Такими можуть бути режим стабілізації напруги мережі, захист телефонної лінії, взаємодія з комп'ютером і так далі.

 

При виборі ДБЖ багато користувачів спочатку не зовсім розуміють важливість таких параметрів як алгоритм роботи і потужність зарядного пристрою або сумісність ДБЖ з бензоелектростанціями. Але і це не головне! Існує параметр, що часто скорочує список кандидатів на пост домашнього безперебійника у декілька разів. Параметр цей-форма вихідної напруги інвертора ДБЖ.

 

За формою вихідної напруги ДБЖ, найчастіше,  діляться на два типи:

- модифікована синусоїда («квазісинусоїда»)

- синусоїда («правильна» синусоїда, «чиста» синусоїда)

Розглянемо їх детальніше.

Так звана,модифікована синусоїда–не що інше, як ступінчаста різнополярна крива напруги (рис.1) і графік y=sinx вона нагадує дуже віддалено.  Для досягнення такого режиму роботи інвертора не потрібна складна схемотехніка і дорогі комплектуючі. Левова частка ДБЖ на ринку – саме з такими інверторами. Вони, здебільшого, призначені для роботи з персональними комп'ютерами, імпульсні блоки живлення яких дуже невибагливі. Якщо ж подати струм з такого ДБЖ на двигун циркуляційного насоса або холодильника – результат буде сумним. Спершу, ми можемо спостерігати втрату потужності, а після – перегрів і руйнування обмоток! Відбувається це через великі втрати в приладах, робота яких заснована на електромагнітних процесах. Вони не розраховані на таку форму напруги. Не люблять модифіковану синусоїду і низькочастотні трансформатори звукової техніки, блоків управління систем опалювання, кондиціонерів і так далі. Застосовувати ДБЖз квазісинусоїдою для живлення домашньої або виробничої апаратури требаз великою обережністю!

 

 «Чиста синусоїда»– форма напруги, що не відрізняється від присутньої в міській електромережі. Хоча, і тут можна зробити поправку. Буває, що синусоїда (рис.3) високоякісного ДБЖ більше схожа на математичний графік (близька до ідеалу), чим синусоїда в мережі змінного струму (рис.2). Уся справа в недосконалості ліній електропередач і великій кількості споживачів реактивного характеру. Як наслідок –спотворення. При використанні ДБЖ з «чистою синусоїдою» практично відсутні обмеження у виборі споживачів. Єдине обмеження – максимальна потужність, яку може віддати інвертор ДБЖ. З синусним інвертором усе працює в штатному режимі і без зайвих втрат. Такі ДБЖ влаштовані складніше квазісинусних і вимагають ретельнішого підбору комплектуючих, частіше за все, недешевих. Тому, вибір якісних синусних ДБЖ на ринку обмежений.

 

Торгова марка Phantom Energy Solutions® пропонує тільки якісні Джерела Безперебійного Живлення, що забезпечують надійну роботу устаткування. Незважаючи на такі досягнення, як синусоїдальна форма вихідної напруги, унікальне співвідношення вагових та габаритних характеристик і потужності, багатий функціонал і перевірена роками надійність, розробники продовжують удосконалювати існуючі моделі ДБЖ і розробляють нові.

Вибір, як завжди, за Вами!

Квазисинусоида

Рисунок1 Осцилограма вихідної напруги ДБЖ «квазісинусного» типу.

Горсеть

Рисунок2 Осцилограма напруги міської мережі змінного струму.

Синусоида UPS-0512

Рисунок3 Осцилограма вихідної напруги ДБЖ UPS-0512.